Registrierung Login
Über 493 Firmenangebote
Überprüfen Sie unser Angebot

PKP Cargo kupuje udziały Orlen KolTrans i ZCP Kolej


PKP Cargo kupuje za 192,2 mln zł udziały Orlen KolTrans od PKN Orlen oraz zorganizowaną część przedsiębiorstwa Euronaft Trzebinia (ZCP Kolej) za 59,4 mln zł. W ramach transakcji podpisane zostaną również wieloletnie umowy na realizację przewozów produktów Grupy Orlen i obsługę bocznic należących do koncernu.

Adam Purwin, prezes PKP Cargo powiedział, że po niezwykle udanym przejęciu czeskiego AWT i realnej ekspansji na rynkach południowej Europy, umacniają pozycję na rynku polskim, w dodatku w segmencie gwarantującym poszerzenie kompetencji, zwiększenie rentowności i konkurencyjności. Dokonany przez PKN Orlen wybór PKP Cargo na strategicznego partnera logistycznego to kolejny dowód zaufania kontrahentów i mocny impuls do kontynuowania dynamicznego rozwoju firmy z korzyścią dla klientów, akcjonariuszy i pracowników.

PKP Cargo jest największym towarowym przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Transakcja ta umożliwi mu pozyskanie wyspecjalizowanego taboru do przewozu produktów rafineryjnych i petrochemicznych.

Więcej na:

biznes.pl/magazyny/transport/pkp-cargo-kupuje-udzialy-orlen-koltrans-i-zcp-kolej-za-ponad-251-mln-zl/2w5683