Registrierung Login
Über 491 Firmenangebote
Überprüfen Sie unser Angebot

Kampania Piwowarska wystawiona na sprzedaż


Gdy największy koncern browarniczy na świecie AB InBev zgłosił do Komisji Europejskiej chęć przejęcia głównego konkurenta, czyli SABMillera, unijni urzędnicy mieli twardy orzech do zgryzienia. Okiem laika widać było ryzyko wzmocnienia pozycji dominującej na piwnym rynku. Jeśli jednak, choć przez chwilę, istniało zagrożenie braku zgody KE na fuzję, to AB InBev skutecznie je zneutralizował obiecując sprzedaż marek Peroni i Grolsch, a następnie także aktywów SABMillera w regionie Europy Środkowej, w tym Kompanii Piwowarskiej(KP).

Chętnych do przejęcia Kompanii Piwowarskiej nie brakuje. Wśród ewentualnych nabywców najczęściej wymieniamy największy producent piwa w Japonii - Grupa Asahi, China Resources, który produkuje najpopularniejsze pod względem sprzedaży piwo na świecie Snow, Kulczyk Investments oraz Grupa Maspex.

KP to właściciel takich marek piw jak Lech, Tyskie czy Żubr.Koncern obecnie posiada trzy browary: w Poznaniu, Tychach i Białymstoku. Z perspektyw potencjalnego inwestora ważniejsze są jednak liczby 34%-owy udział w polskim rynku i blisko 13 mln hektolitrów sprzedawanego piwa rocznie.

Więcej na:

biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/kompania-piwowarska-na-sprzedaz-lech-i-tyskie-trafia-w-polskie-rece/6xm4wf