Registrierung Login
Über 491 Firmenangebote
Überprüfen Sie unser Angebot

Spółka S4E przejęta przez ABC Data


ABC Data, aby zintensyfikować rozwój w segmencie VAD zakupił  kontrolny pakiet akcji spółki S4E. Firma dostarcza zaawansowane technologicznie rozwiązania informatyczne do wszystkich sektorów i przedsiębiorstw, a poza dystrybucją urządzeń i oprogramowania oferuje również szeroki wachlarz usług marketingowych, sprzedażowych,logistycznych i szkoleniowych. Z tego powodu przejęcie S4E znacznie wzmocni pozycję ABC Data w obszarze dystrybucji z wartością dodaną.

Ilona Weiss, Prezes ABC Data powiedziała, że w związku z zakończeniem transakcji i przejęciem kontrolnego pakietu akcji S4E oczekują istotnego wzrostu poziomu przychodów firmy z tytułu usług VAD. Włączenie tej spółki do grupy wpłynie znacząco także na zwiększenie ich udziałów w krajowym rynku dystrybucji IT. Prezes dodała, że obie spółki mają zbieżne cele, a ich kompetencje i zatrudnieni specjaliści wzajemnie się uzupełniają.

Paweł Piętka, Prezes S4E powiedział z kolei, że włączenie do grupy ABC Data stanowi dla nich bardzo ogromny skok rozwojowy. Wsparcie dużego broadlinera z bardzo mocną pozycją rynkową ułatwi im startowanie w największych przetargach, a w efekcie wypracowywanie coraz lepszych wyników

Więcej na:

it.wnp.pl/abc-data-przejela-spolke-s4e,285647_1_0_0.html