Registrierung Login
Über 493 Firmenangebote
Überprüfen Sie unser Angebot

Enea z wyłącznością na negocjacje ws. zakupu Elektrowni Połaniec


Mirosław Kowalik, prezes Enei powiedział, że efektywny model integracji obszarów wydobycia i wytwarzania to jedno z kluczowych zadań grup surowcowo - energetycznych zintegrowanych pionowo, do których należy Enea.Ich dążenie do objęcia systemowych aktywów wytwórczych, których właścicielem jest ENGIE Energia Polska wpisuje się w jeden z ważniejszych punktów strategii - wzrost zainstalowanej mocy konwencjonalnych źródeł wytwarzania,na którym oprą wzrost sprzedaży energii elektrycznej, właściwie bilansując te dwa parametry wewnątrz Grupy.

Z rezerwą do przejęcia przez grupę Enea elektrowni w Połańcu podchodzą giełdowi analitycy. Paweł Puchalski, kierownik działu analiz giełdowych Domu Maklerskiego BZ WBK powiedział, że złożenie oferty kupna 100 %udziałów w Elektrowni Połaniec przez grupę Enea nie jest zaskoczeniem, ponieważ Enea już wcześniej sugerowała, że jest tą elektrownią zainteresowana. Puchalski uważa, że nie jest to do końca uzasadnione z biznesowego punktu widzenia,ponieważ wytwarzanie energii elektrycznej w Polsce nie jest działalnością wybitnie zyskowną, w przeciwieństwie np. do dystrybucji czy kogeneracji.

Elektrownia Połaniec to jeden z najefektywniejszych wytwórców energii elektrycznej w Polsce. Ważnym elementem tego aktywa jest nowoczesny blok biomasowy - jeden z największych tego typu bloków na świecie (ponad 200MW)produkujący zieloną energię.

Więcej na:

http://energetyka.wnp.pl/enea-z-wylacznoscia-na-negocjacje-ws-zakupu-elektrowni-polaniec,287013_1_0_1.html