Registrierung Login
Über 491 Firmenangebote
Überprüfen Sie unser Angebot

Snapchat debiutuje na giełdzie


Snapchat debiutuje na giełdzie

Inwestorzy, którzy nabyli akcje Snap Inc - spółki która stworzyła komunikator społecznościowy Snapchat - mogą pochwalić się bardzo dużym zyskiem.Kupione za 17 dol. za sztukę papiery zadebiutowały dziś na nowojorskiej giełdzie z ceną aż 41% wyższą, czyli 24 dol.

To bez wątpienia był najgłośniejszy i jeden z najbardziej udanych debiutów giełdowych spółki technologicznej na świecie od 2012 roku, kiedy naparkiecie pojawił się Facebook.

W środę, w ofercie publicznej (IPO) akcji Snap Inc, sprzedano 200mln akcji po 17 dolarów za sztukę. To drożej niż zakładał sam Snap – podawana początkowo przez firmę cena emisyjna miała zmieścić się w widełkach pomiędzy 14a 16 dolarów za akcję. Tym samym wartość sprzedanych papierów sięgnęła 3,4 mld dol.,a cała spółka – jeszcze przed rozpoczęciem notowań na giełdzie – jest wyceniana na 23,6 mld dol.

Brak zysków i bardzo wysoka cena akcji to nie wszystko, co w wypadku wejścia na giełdę Snap Inc jest zaskakujące. Wszystkie nowe akcje sprzedane inwestorom są nieme, czyli ich nabywcy nie mają żadnego głosu w kwestii dalszej działalności spółki.

Więcej na:

next.gazeta.pl/next/7,151003,21445490,snapchat-juz-na-gieldzie-inwestorzy-wydali-miliardy-na-spolke.html