Registrierung Login
Über 491 Firmenangebote
Überprüfen Sie unser Angebot

Akwizycja Elemental Holding w Niemczech


Elemental Holding podpisał list intencyjny w sprawie zakupu kontrolnego pakietu udziałów niemieckiej firmy z branży przetwarzania zużytych katalizatorów samochodowych, która osiąga obroty o wartości ok. 20 mln euro.Finalizacja transakcji może nastąpić do końca maja 2017 roku.

Paweł Jarski, Prezes zarządu Elemental Holding powiedział,że  w 2016 roku zrealizowali trzy akwizycje, które miały miejsce w Polsce, Skandynawii i w Wielkiej Brytanii.Pozwala im to wykorzystać efekt skali i wejść na rynki Europy Zachodniej. Każdy z podmiotów, które przejęli, ma potencjał rozwoju w swoim regionie, a wejście do dużej Grupy – jaką stanowi Elemental Holding – zagwarantuje międzynarodową ekspansję. Rynek niemiecki jest dojrzały i wysoce konkurencyjny, dlatego przejęcie spółki z mocną pozycją daje im kolejne perspektywy rozwoju.Niezależnie od akwizycji intensywnie prowadzą prace konsolidacyjne w ramach grupy.

Spółka, której przejęcie planuje Elemental Holding, działa na rynku niemieckim oraz zachodnio-europejskim i jest wyposażona w zaawansowany technologicznie park maszynowy o łącznej wydajności do 200 ton miesięcznie oraz profesjonalne laboratorium zakładowe. Zlokalizowana strategicznie w południowo–zachodniej części Niemiec, posiada sieć zakupową w krajach niemieckojęzycznych (Niemcy, Austria, Szwajcaria), we Francji oraz w krajach północno–zachodniej Afryki.

Więcej na:

hutnictwo.wnp.pl/kolejna-akwizycja-elemental-holding-tym-razem-w-niemczech,295802_1_0_0.html