Registrierung Login
Über 491 Firmenangebote
Überprüfen Sie unser Angebot

Empik przejmuje spółkę Platon


Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie przez Empik kontroli nad branżowym konkurentem - spółką Platon. Na decyzję trzeba było czekać aż 8miesięcy. Urzędnicy mieli bowiem poważne wątpliwości czy transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji na rynku.

Empik o zgodę UOKiK zwrócił się 30 grudnia 2016 roku. Pierwszą odpowiedź uzyskał na początku marca tego roku. Stwierdzono wtedy, że brakuje wiarygodnych, publicznie dostępnych informacji dotyczących wpływu przejęcia Platona na rynek książek. Jedyne informacje, jakie posiadał wtedy UOKiK,pochodziły od Empiku, a więc strony zainteresowanej pozytywną decyzją.

Zdecydowano wtedy o skierowaniu postępowania do drugiego etapu, który polegał na badaniu rynku. W nim UOKiK zwrócił się do konkurencyjnych firm w stosunku do Empiku i Platona z prośbą o udzielenie szczegółowych informacji na temat sprzedaży itp.

Spółka Empik prowadzi sprzedaż m.in. książek, prasy, nagrań muzycznych,filmów, multimediów, artykułów elektronicznych oraz biletów na imprezy kulturalne. Natomiast Platon zajmuje się handlem hurtowym oraz dystrybucją książek. Obaj przedsiębiorcy prowadzą działalność na terenie całej Polski.

Więcej na:

www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/empik-platon-przejecie-uokik-ksiazki,6,0,2356998.html