Registrierung Login
Über 491 Firmenangebote
Überprüfen Sie unser Angebot

Raiffeisen Bank Polska o krok od przejęcia


Agencja Reuters, powołując się na dwa nieoficjalne źródła poinformowała, że BNP Paribas chce przejąć Raiffeisen Bank Polska. O tym, że Austriacy rozważają sprzedaż swojego polskiego biznesu wiadomo od dawna. Po pierwsze dlatego, że grupie Raiffeisen Polbank nie wiedzie się najlepiej na polskim rynku. W ubiegłym roku jej zysk netto wyniósł 15 mln zł, podczas gdy rok wcześniej sięgał 186 mln zł, a dwa lata wcześniej – 336 mln zł.

Dodatkowo miesiąc temu KNF przypomniała zarządowi banku o konieczności wejścia na polską giełdę i zagroziła, że będą sankcje, jeżeli do15 maja przyszłego roku nie będzie oferty publicznej sprzedaży akcji. Austriacy przyjęli to do wiadomości i kilka dni temu Raiffeisen Bank International poinformował, że faktycznie do tego terminu chce wejść na giełdę w Warszawie.

BNP Paribas chcą rozwijać się na naszym rynku - w strategii BNP Paribas ma zapisaną ekspansję na takich rynkach jak Polska. Przejęcie Raiffeisen Bank Polska pozwoliłoby znacząco podnieść skalę biznesu nad Wisłą.

Więcej na:

next.gazeta.pl/next/7,151003,22670316,kolejna-fuzja-na-polskim-rynku-jest-powazny-chetny-na-raiffeisen.html