Registrierung Login
Über 491 Firmenangebote
Überprüfen Sie unser Angebot

Smithfield Foods może przejąć Pini Polonia


UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Smithfield Foods kontroli nad Pini Polonia, swojego konkurenta na rynku produkcji i przetwórstwa mięsa.

Transakcja została pierwotnie zgłoszona do Komisji Europejskiej, ale ta przekazała jednak sprawę do UOKiK, ponieważ uznała, że koncentracja ma wpływ tylko na polski rynek, a urząd ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie do zbadania tej sprawy. Urząd uznał, że konieczne jest przeprowadzenie badania rynku, aby sprawdzić, czy transakcja nie ograniczy konkurencji. W tym celu m.in. zbadano udziały w rynku obu firm, a także innych firm. Analiza skutków koncentracji wykazała, że nie ograniczy ona konkurencji - poinformował UOKiK.

Smithfield Foods to amerykański koncern zajmujący się przetwórstwem i produkcją mięsa. W Polsce m.in. kontroluje grupę Animex, posiada też dziewięć zakładów produkujących i przetwarzających mięso, w tym trzy ubojnie trzody chlewnej.

Pini Polonia jest z kolei częścią włoskiej grupy kapitałowej Pini Group, do której należą spółki w Polsce, we Włoszech i na Węgrzech. Posiada ubojnię w Kutnie, dostarcza też mięso do sklepów i zakładów przetwórczych.

Źródło: www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/smithfield-foods-moze-przejac-pini-polonia,179,0,2420915.html