Registrierung Login
Über 491 Firmenangebote
Überprüfen Sie unser Angebot

CCC przejmuje za granicą


Największy polski producent obuwia dostał zielone światło dla przejęcia prawie jednej trzeciej udziałów w HR Group. To druga największa wyspecjalizowana sieć sprzedaży w Niemczech.

Niemiecki i austriacki federalny urząd antymonopolowy wydały decyzję stwierdzającą brak przesłanek do zablokowania transakcji kupna akcji Hamm-Reno Group. To otwiera drogę do sfinalizowania transakcji, którą szacuje się na ponad 20 mln euro. Udziały przejmowane są od Capiton oraz Flo.

W skład HR Group wchodzi 363 sklepów pod marką Reno (w Niemczech, Austrii i Szwajcarii) oraz biznes hurtowy Hamm operujący w ponad 2090 punktach sprzedaży u partnerów typu Metro czy Tesco. CCC szacuje, że łącznie dla HR Group oraz CCC synergie kosztowe to co najmniej 10 mln euro począwszy od 2020 roku. Polska firma liczy m.in. na oszczędności związane ze wspólnymi zakupami w segmencie marek własnych i obcych, a także wynajmu powierzchni handlowych.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.

Źródło: www.money.pl/gielda/ccc-przejmuje-za-granica-ma-zgody-urzedow-w-niemczech-i-austrii-6336590578038402a.html