Registrierung Login
Über 491 Firmenangebote
Überprüfen Sie unser Angebot

Wojas przejmuje sklepy z obuwiem dziecięcym Bartek


Firma Bartek, produkująca i sprzedająca buty dziecięce pod tą samą nazwą, zmieni głównego właściciela. Ponad połowę udziałów przejmie inna znana polska marka obuwnicza - Wojas.

Jeden z czołowych polskich producentów butów podpisał umowę przejęcia ponad połowy udziałów branżowego konkurenta - firmy Bartek. Porozumienie zakłada, że Wojas przejmie kontrolę nad firmą Bartek, posiadając 56 proc. wszystkich udziałów. Nie jest jednak znana kwota transakcji, w której na Wojasa przejdzie 28 tys. akcji.

Bartek jest polską firmą, największym producentem obuwia dziecięcego w kraju i jedyną z większych sieci w Europie, posiadającą obuwie wyselekcjonowane dla dzieci w wieku 1-10 lat. Jak chwalą się przedstawiciele firmy, od początku swojej działalności wyprodukowali już ponad 12 milionów par butów. Pod logiem Bartek działa ponad 20 sklepów firmowych w całej Polsce, a do tego dochodzi 200 sklepów współpracujących.

Z kolei Wojas dysponuje siecią blisko 180 salonów firmowych w Polsce, na Słowacji, Czechach, Białorusi i Węgrzech oraz produkuje co roku kilkaset tysięcy par obuwia. W ofercie spółki znajduje się eleganckie skórzane obuwie damskie i męskie, modele młodzieżowe oraz obuwie trekkingowe. Ofertę uzupełnia galanteria skórzana - torebki, teczki i paski.

Źródło: www.money.pl/gielda/wojas-przejmuje-sklepy-z-obuwiem-dzieciecym-bartek-pko-bp-dal-zgode-6356053023299201a.html