Registrierung Login
Über 491 Firmenangebote
Überprüfen Sie unser Angebot

Merkur Sportwetten przejmuje kontrolę nad Totolotkiem


Merkur Sportwetten GmbH otrzymał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie kontroli nad spółką bukmacherską Totolotek S.A.

Merkur konsoliduje działalność spółek z grupy Gauselmann w zakresie zakładów sportowych w Niemczech i zagranicą. Działalność spółek zależnych Merkura obejmuje rozwój i dystrybucję oprogramowania do zakładów wzajemnych, rozwój i dystrybucję produktów w zakresie zakładów sportowych (online i offline) oraz prowadzenie punktów przyjmujących zakłady. Totolotek jest licencjonowanym operatorem zakładów wzajemnych w Polsce, świadczącym usługi internetowe oraz w punktach stacjonarnych, w tym: zakłady sportowe i zakłady konkurencji zwierzęcych. Totolotek był kontrolowany przez Intralot S.A., grecką spółkę notowaną na giełdzie papierów wartościowych w Atenach, która jest partnerem loterii na całym świecie, a także licencjonowanym organizatorem gier i zakładów wzajemnych.

Źródło: www.money.pl/gielda/merkur-sportwetten-ma-zgode-uokik-na-przejecie-kontroli-nad-totolotkiem-6368812171905153a.html