Registrierung Login
Über 491 Firmenangebote
Überprüfen Sie unser Angebot

Wirtualna Polska przejmuje Autocentrum


Oponeo.pl sprzedało na rzecz Wirtualna Polska Media wszystkie akcje Autocentrum.pl. Na bazie serwisu ma powstać produkt sprzedażowy. Wirtualna Polska Media zapłaciła za 100 proc. akcji Autocentrum.pl 9,35 mln zł.

AutoCentrum to po superauto.pl kolejna inwestycja WP w segment motoryzacyjny, który staje się dla holdingu coraz ważniejszy. Portal AutoCentrum jest jednym z liderów produkcji treści wideo oraz agregacji danych produktowych związanych z motoryzacją. WP ma z kolei doświadczenie w budowie największego serwisu z treściami motoryzacyjnymi Autokult. Celem przejęcia jest połączenie treści redakcyjnych z rozbudowaną bazą produktów, regularnie zasilaną przez użytkowników. Wirtualna Polska na bazie AutoCentrum chce zbudować także zupełnie nowy produkt sprzedażowy dla branży motoryzacyjnej, oparty na modelu efektywnościowym.

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych oraz e-commerce. Jest właścicielem portalu horyzontalnego WP, prowadzi również specjalistyczne serwisy tematyczne, takie jak money.pl, WP SportoweFakty czy WP abcZdrowie. Natomiast Grupa Oponeo.pl, z siedzibą w Bydgoszczy, jest liderem internetowej sprzedaży opon w Polsce, działającym w kilkunastu krajach Europy. W 2018 r. jej skonsolidowane przychody wyniosły 843 mln zł. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

Źródło: www.money.pl/gielda/wirtualna-polska-przejmuje-autocentrum-w-planach-produkt-sprzedazowy-6440731379336834a.html