Registrierung Login
Über 491 Firmenangebote
Überprüfen Sie unser Angebot

AccorInvest ma 98,6% akcji Orbisu, został nowym inwestorem strategicznym


AccorInvest stał się właścicielem 98,6% akcji Orbisu, co oznacza, że dobiegł końca proces sprzedaży akcji Orbisu z zamiarem nabycia 100% akcji spółki.

Dzięki integracji z Orbisem portfolio AccorInvest obejmuje obecnie ponad 900 hoteli, tj. 135 tys. pokoi, a łączne przychody wynoszą ponad 4 mld euro. Pozwala to na zwiększenie geograficznego zasięgu działania o dynamiczne rynki europejskie, a także wzmocnienie bazy hoteli ekonomicznych i średniej kategorii.

Transakcja jest ostatnim elementem procesu transformacji Orbisu po nabyciu przez Accor za cenę 286 mln euro części przedsiębiorstwa obejmującej działalność hotelarską prowadzoną na podstawie umów zarządzania hotelami i franczyzy, co miało miejsce w październiku 2019 r.

AccorInvest jest inwestorem, właścicielem i operatorem hotelowym, obecnym w 26 krajach z 857 hotelami zarządzanymi przez Accor. Grupa inwestuje w konsolidację swojego portfela nieruchomości poprzez modernizacje i nowe projekty rozwojowe w Europie.

Orbis to największa w Polsce i w Europie Wschodniej grupa inwestująca w nieruchomości hotelowe. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. Strategicznym inwestorem Orbisu jest Accor SA.

Źródło: www.money.pl/gielda/accorinvest-ma-98-6-akcji-orbisu-zostal-nowym-inwestorem-strategicznym-6488067212044417a.html