Registrierung Login
Über 491 Firmenangebote
Überprüfen Sie unser Angebot

Generation Park Z w nowych rękach


Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, funduszu zarządzającego inwestycjami w sektorze nieruchomości. Wartość transakcji wyniosła 98 mln euro.

Generation Park Z jest częścią złożonego z trzech budynków kompleksu biurowego firmy Skanska zlokalizowanego przy rondzie Daszyńskiego na warszawskiej Woli. Biurowiec oferuje ok. 19 tys. mkw. najmu, 110 podziemnych miejsc parkingowych dla samochodów i 102 dla rowerów. W budynku powstała infrastruktura dla rowerzystów i biegaczy, m.in. prysznice i przebieralnie.

Skanska jest jedną z wiodących firm deweloperskich i budowlanych w Europie. Poza Skandynawią firma prowadzi działalność w Europie w zakresie budownictwa i inżynierii lądowej - w Polsce, Czechach i na Słowacji oraz w Wielkiej Brytanii. Oferuje usługi w ramach partnerstw publiczno-prywatnych. W 2019 roku Grupa Skanska osiągnęła sprzedaż w wysokości 177 mld SEK i posiadała około 34 200 pracowników.

Źródło: www.money.pl/gielda/skanska-sprzedala-biurowiec-generation-park-z-w-warszawie-za-98-mln-euro-6491977261860993a.html