Ponad 491 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

KKSM zmienia właściciela


Syndyk masy upadłościowej Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych chce sprzedać likwidowaną firmę Agencji Rozwoju Przemysłu. W jego ocenie, państwowa spółka złożyła najkorzystniejszą ofertę - chce kupić zorganizowaną część przedsiębiorstwa za ponad 60 mln zł i gwarantuje rozwój KKSM.

Tycjan Saltarski, syndyk masy upadłościowej KKSM powiedział, że 25 stycznia Agencja Rozwoju Przemysłu została przez niego poinformowana o zainteresowaniu i możliwości nabycia przez ten podmiot spółki KKSM. Podejmują działania, by jeszcze w tym tygodniu doszło do finalizacji sprzedaży spółki na rzecz agencji. Prawdopodobną data zawarcia aktu notarialnego jest 29 stycznia 2016 r. Oferta ARP jest najkorzystniejszą, która wpłynęła. Przewyższa o ponad 3 mln zł oferty złożone przez inne podmioty i wynosi ponad 60 mln zł. Według oświadczeń tego podmiotu, ARP deklaruje gwarancje dobrego rozwoju spółki.

Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych to firma ze 141-letnią tradycją w wydobyciu i przerobie kamienia. Do spółki należą trzy kopalnie dolomitu i dwie piasku.

Więcej na:

budownictwo.wnp.pl/agencja-rozwoju-przemyslu-ma-zostac-wlascicielem-kksm,266052_1_0_2.html