Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Grupa Eneris przejęła Recykupl


Grupa Eneris przejęła niemal wszystkie udziały francuskiej spółki Recykupl, zajmującej się recyklingiem baterii i akumulatorów.

Grupa Eneris objęła 97% udziałów francuskiej spółki Recupyl,wnoszącej do firmy nowoczesne rozwiązania w obszarze odzysku i recyklingu zużytych baterii i akumulatorów oraz funkcjonujące zakłady odzysku i recyklingu. Spółka Recupyl opracowała między innymi sposoby skutecznego oraz bezpiecznego dla środowiska recyklingu akumulatorów litowo-jonowych, które można obecnie spotkać w szerokim wachlarzu nowoczesnych zastosowań – od motoryzacji (e–mobility) i lotnictwa po przenośny sprzęt elektroniczny, w tym w telefonach komórkowych, tabletach czy laptopach.

Magdalena Markiewicz, członek zarządu Eneris Surowce, powiedziała,że należy pamiętać, że w skład akumulatorów i baterii wchodzą zarówno substancje niebezpieczne, jak i bardzo cenne, a sam proces ich zagospodarowania musi przebiegać w określonych warunkach. To wymaga wiedzy, doświadczenia oraz odpowiednich technologii. Obecność spółki Recupyl i jej innowacyjnych technologii w strukturach Grupy Eneris gwarantuje efektywność technologiczną,ekonomiczną oraz ekologiczną odzysku akumulatorów i baterii.

Więcej na:

hutnictwo.wnp.pl/eneris-wchodzi-w-recykling-baterii,302646_1_0_0.html