Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Morele.net łączy się z Pigu.lt


Morele.net jeden z liderów polskiego rynku e-commerce w segmencie dystrybucji elektroniki użytkowej łączy się z Pigu.lt - największym graczem sprzedaży online w krajach bałtyckich. W wyniku fuzji powstanie jedna z największych grup e-commerce w CEE, z planem przekroczenia obrotu rocznego 4 mld zł w ciągu najbliższych 5 lat. Głównym celem fuzji jest rozszerzanie oferty powstałego holdingu o nowe kategorie sprzedaży, wykraczające poza elektronikę. W pierwszej kolejności współpraca z Pigu bazować będzie na wymianie najlepszych praktyk w zakresie marketingu, logistyki oraz procesów i operacji biznesowych między firmami.

Morele.net to jeden z liderów polskiego rynku e-commerce w segmencie dystrybucji IT/consumer electronics. Spółka powstała w 2000 r. Obecnie z ofertą zawierającą ponad 1 mln produktów jest największym sklepem elektro (online-only) w Polsce.

Spółka Pigu.lt to lider segmentu e-commerce, założony w 2007 r. Początkowo funkcjonował na rynku litewskim, w 2011 r. rozszerzył swój zasięg o Łotwę (jako 220.lv), od 2014 r. rozwija się dynamicznie w Estonii (jako www.kaup24.ee). Asortyment sklepu obejmuje segmenty: elektroniczny, sprzęt AGD, artykuły meblowe i wystroju wnętrz, branży modowej, kosmetyków, artykuły dziecięce, sportowe.

Źródło: www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/morele-net-laczy-sie-z-pigu-lt---najwiekszym,244,0,2421236.html