Ponad 491 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Właściciel marki Ray-Ban przejmuje Vision Express


Spółka EssilorLuxottica, która jest m.in. właścicielem marki okularów Ray-Ban, przejmuje holenderką firmę GrandVision NV, w skład której wchodzą m.in. salony optyczne Vision Express. Właściciel Ray-Bana kupił spółkę za kwotę 8,1 miliarda dolarów.

Jest to kwota wyższa od wyceny giełdowej firmy GrandVision NV, która plasuje się w granicach około 7,7 mld dolarów. Dzięki temu EssilorLuxottica przejmie kontrolę nad ponad siedmioma tysiącami sklepów znajdującymi się w Ameryce Północnej i Południowej, Azji oraz Europie.

Szacuje się, że zakupy w sieci salonów optycznych firmy GrandVision NV robiło rocznie około 150 milionów klientów. Przejęcie firmy, w skład której wchodzą sklepy Vision Express oraz For Eyes to kolejne wzmocnienie EssilorLuxottica na rynku. Spółka dąży do koncentracji rynków produkcji i sprzedaży soczewek oraz okularów w jednym podmiocie gospodarczym. Na chwilę obecną wartość francusko-włoskiej grupy EssilorLuxottica wynosi około 58,8 mld dolarów.

EssilorLuxottica to spółka powstała w 2018 roku po fuzji francuskiego producenta soczewek i włoskim producentem oprawek. Firma zajmuje się sprzedażą okularów luksusowych marek takich jak Ray-Ban, Prada, Chanel, Ralph Lauren czy Vogue Eyewear.

Źródło:next.gazeta.pl/next/7,151003,25062866,wlasciciel-marki-ray-ban-przejmuje-sieci-sklepow-optycznych.html