Ponad 491 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Axel Springer ma nowego właściciela


Niemiecki koncern medialny Axer Springer ma nowego inwestora - fundusz private equity KKR (Kohlberk Kravis & Roberts). Amerykański fundusz kupił 43,5 proc. akcji Axel Springer, za 2,9 mld euro. Transakcję zaakceptowali zarówno prezes koncernu, Mathias Doepfner, jak i wdowa po jego założycielu, Friede Springer. KKR kupił 42,5 proc. akcji w wezwaniu skierowanym do mniejszościowych akcjonariuszy, a także dokupił 1,04 proc. na rynku, stając się tym samym największym akcjonariuszem. Dotychczasowa większościowa akcjonariuszka koncernu Friede Springer ma 42,6 proc. akcji, czyli nieco mniej niż fundusz. Axel Springer ma zniknąć z giełdy we Frankfurcie.

Axel Springer to jeden z największych koncernów medialnych w Europie. Wydaje150 gazet w ponad 30 krajach. Jego obroty szacuje się na 2,4 mld euro. W Polsce jest właścicielem takich tytułów prasowych jak Fakt, Newsweek i Forbes oraz portalu Onet.

KKR to założona w 1976 roku w Nowym Jorku firma inwestycyjna, która zarządza wieloma aktywami w tym funduszami private equity, energią, infrastrukturą, nieruchomościami, kredytami, a także funduszami hedgingowymi poprzez swoich strategicznych partnerów. Założycielem funduszu jest Hanry Kravis, amerykański miliarder, filantrop i sponsor Partii Republikańskiej. KKR ma biura w 20 miastach w 16 krajach na całym świecie a cała wartość funduszu to 200 mld dolarów.

Źródło: www.rp.pl/Media-i-internet/308279954-Nowy-inwestor-chce-zdjac-koncern-Axel-Springer-z-gieldy.html