Ponad 491 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Polska Grupa Lotnicza ogłosiła przejęcie niemieckiej linii Condor


Polska Grupa Lotnicza (PGL) -właściciel Polskich Linii Lotniczych LOT - ogłosiła przejęcie linii Condor.Transakcja ma się zakończyć do końca kwietnia 2020 roku. Jej wartość nie została ujawniona.

LOT i Condor będą wspólnie tworzyć jedną z wiodących europejskich grup lotniczych, przewożących łącznie około 20 mln pasażerów rocznie. Condor będzie nadal działał pod obecnym kierownictwem, korzystając z poszerzonej siatki połączeń i synergii operacyjnych między obiema liniami lotniczymi.

PGL jest wiodącym podmiotem lotniczym w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest właścicielem Polskich Linii Lotniczych LOT - jednego z najstarszych i najszybciej rosnących przewoźników w Europie, z dwoma dynamicznie rozwijającymi się hubami w Warszawie i Budapeszcie. Grupa PGL osiągnęła w 2019 roku przychody na poziomie 1,9 mld euro.

Condor istnieje od 1956 r.Każdego roku około 9,4 mln pasażerów lata na pokładach Condora z ośmiu niemieckich lotnisk do około 90 miejsc w Europie, Afryce i Ameryce. W roku obrotowym 2018/2019 Condor Flugdienst zanotował około 57 mln euro zysku operacyjnego, przy przychodach na poziomie około 1,7 mld euro.

Źródło: www.money.pl/gospodarka/lot-przejmuje-condor-airlines-teraz-czeka-kilka-wyzwan-6471200682281089a.html