Viac ako: count inzerátov firiem
Pozrite sa na našu ponuku

Założyciele Primeonu wykupili 100% udziałów w swym startupie


Założyciele startupu Primeon odkupili udziały od 2 funduszy inwestycyjnych - Inovo Venture Partners i AIP Seed. Tym samym przejęli 100% kontroli nad spółką.

Sprzedaż 100% udziałów w Primeon to jeden z największych exitów w historii AIP Seed i kolejne zyskowne wyjście z inwestycji dla Inovo Venture Partners. Jednocześnie MBO, czyli wykup menedżerski i przejęcie pełnej kontroli nad spółką, to typ transakcji rzadko występujący na polskim rynku funduszy VC. Według Startup Poland ponad 70% wyjść kapitałowych to sprzedaż udziałów do innego funduszu, strategicznego inwestora branżowego lub IPO.

Łączna kwota środków zainwestowanych przez oba fundusze w startup w 2014 roku to blisko 1,5 mln zł. Od tego czasu flagowy produkt spółki - platforma LangLion, umożliwiająca efektywną organizację szkół językowych - stała się silnym graczem na globalnym rynku edukacyjnym. Obecnie korzysta z niej ponad 400 użytkowników z 20 krajów na całym świecie, m.in. w USA, Meksyku, Argentyny, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemczech i Rosji. Firma zatrudnia 7 pracowników. Plany rozwoju zakładają dalszą ekspansję zagraniczną i umocnienie pozycji lidera w Polsce.

Primeon to startup założony w 2011 roku. Specjalizuje się w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań dla branży edukacyjnej. W swoim katalogu posiada dwa produkty: prymus.info oraz Platformę LangLion, umożliwiającą efektywną organizację szkół językowych: od sekretariatu, przez kontrolę stanu finansów, aż po obsługę kursantów. Firma ma ponad 400 użytkowników z 20 krajów świata (UK, USA, Meksyk, Hiszpania, Argentyna, Niemcy, Francja, Rosja, Malezja). Jest światowym liderem w obszarze oprogramowania dla szkół językowych. Portfolio klientów LangLion to m.in. Profilingua, SWPS Szkoła Językowa, Sieć Leader School, Skrivanek. Z Platformy korzystają również inne placówki, np. firmy prowadzące szkolenia wewnętrzne czy zajęcia z robotyki.

Źródło: www.money.pl/gielda/zalozyciele-primeonu-wykupili-100-udzialow-w-swym-startupie-6418703910803075a.html