Viac ako: count inzerátov firiem
Pozrite sa na našu ponuku

Millennium i Euro Bank już oficjalnie razem.


Fuzja prawna Banku Millennium z Euro Banku została oficjalnie wpisana w Krajowym Rejestrze Sądowym. To oznacza, że po wielu miesiącach obie instytucje zostały formalnie połączone. Rebranding i przeniesienie klientów już w listopadzie. Millennium przejmuje wszystkie prawa i obowiązki Euro Banku. Kolejnym krokiem integracji będzie fuzja operacyjna, planowana na przedłużony weekend 9-11 listopada. Wtedy dojdzie do rebrandingu i przeniesienia klientów do jednego systemu bankowego.

Połączony bank, z centralami w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku, będzie posiadał 606 oddziałów własnych i ponad 230 franczyzowych. Dzięki połączeniu z Euro Bankiem oraz utrzymaniu wysokiego tempa wzrostu organicznego, bank ugruntuje swoją siódmą pozycję w sektorze bankowym.

Bank Millennium jest jednym z banków, które mają w portfelu najwięcej kredytów we frankach. Przejęcie zmniejszyło ich udział do poziomu około 21 proc. i zarząd ma nadzieję, że uda się zejść poniżej 20 proc. w okresie kilku miesięcy.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.

Źródło: www.money.pl/gielda/millennium-i-euro-bank-juz-oficjalnie-razem-w-listopadzie-wazna-zmiana-dla-klientow-6430394714216577a.html