Viac ako: count inzerátov firiem
Pozrite sa na našu ponuku

Facebook przejmuje start-up, który chce czytać w myślach


Amerykański koncern technologiczny Facebook poinformował, że przejmuje nowojorski start-up CTRL-labs specjalizujący się w umożliwianiu ludziom kontrolowania np. komputera za pomocą mózgu. Rozwiązania te mogą zostać wykorzystane w technologii VR i AR. Nowojorski start-up został założony w 2015 r. przez Thomasa Reardona i Patricka Kaifosha, którzy uzyskali tytuły doktora neurologii na Uniwersytecie Columbia. CTRL-labs w lutym zebrał 28 mln dolarów. W rundzie finansowania wzięły udział należący do Alphabetu fundusz inwestycyjny Google Ventures i Alexa Found Amazona. Wartość transakcji wynosi od 500 mln do 1 miliarda dolarów. Zespół nowojorskiej firmy dołączy do działu Reality Labs, który w Facebooku pracuje nad rozwojem inteligentnych okularów wykorzystujących rozwiązania z obszaru rozszerzonej rzeczywistości (AR).

Facebook, który ma blisko 2,5 mld użytkowników, jest obecnie uważnie obserwowany przez ustawodawców i organy kontroli na całym świecie w związku z serią skandali dotyczących prywatności oraz oskarżeniami o wykorzystywanie przewagi rynkowej do ograniczania konkurencji.

Źródło:www.dlahandlu.pl/technologie-i-wyposazenie/facebook-przejmuje-start-up-ktory-chce-czytac-w-myslach,82324.html?fbclid=IwAR0dLRV9YIri4_oYBtHWUM1gyQ6-Ltr3KHUUeQ7nbjTIQJ_pgB_xMYeu4cw