Viac ako: count inzerátov firiem
Pozrite sa na našu ponuku

Echo Investment będzie miało nowego większościowego akcjonariusza


Echo Partners B.V. zawarło wstępną umowę sprzedaży na rzecz węgierskiego dewelopera wszystkich udziałów w Lisala sp. z o.o., która jest właścicielem większościowego pakietu akcji Echo Investment. Wartość rynkowa pakietu 55,96 proc. akcji Echo Investment to nieco ponad 1 mld zł. W komunikacie nie podano wartości transakcji. Nabywcą jest WING IHC Zrt, węgierska spółka działająca w sektorze nieruchomości. Zamknięcie transakcji jest uzależnione od uzyskania zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji.

Wing jest jedną z największych prywatnych firm nieruchomościowych na Węgrzech. Działa od w 1999 roku. W swoim portfelu posiada budynki o łącznej powierzchni ponad 1 mln m2. Do grupy należą także spółki wyspecjalizowane w usługach asset management, property & facility management oraz projektowania. Wing zapewnia usługi związane z budynkami dla dużych, międzynarodowych najemców, jak Telekom, Ericsson, Allianz, E.ON, Siemens, Accor, GE Oil and Gas, Philip Morris i inne.

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW.

Źródło: www.stockwatch.pl/wiadomosci/echo-investment-bedzie-mialo-nowego-wiekszosciowego-akcjonariusza,akcje,248852