Ponad 491 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Przejęcia na rynku połączeń autokarowych z Polskim Busem w tle


Niemiecki gigant FlixBus kupił sieć połączeń autokarowych Megabus, która do tej pory należała do szkockiego miliardera Briana Soutera. To właśnie on jest także właścicielem Polskiego Busa, który od 2011 r. sukcesywnie wyrasta na lidera rynku przewozów nad Wisłą. W czwartek 30 czerwca Polski Bus ogłosił sojusz w Polsce z przewoźnikiem Arriva.

Od 1lipca do oferty Polskiego Busa dołączają kursy organizowane przez Arriva BusTransport Polska. Chodzi o połączenia na siedmiu trasach i do 19 nowych miejscowości, głównie turystycznych. Będą one realizowane przez autokary należące do Arrivy.

28czerwca podpisana została umowa o zbyciu operacji na terenie krajów kontynentalnej Europy przez Megabus na rzecz FlixBusa, który tym samym potwierdzi swoją dominującą pozycję na rynku europejskim. Transakcja nie przełoży się na bieżącą działalność Polskiego Busa, który głównie operuje na rynku krajowym.Transakcja ciekawie może jednak wyglądać w kontekście międzynarodowych przewozów autokarowych z i do Polski.

Więcej na:

biznes.onet.pl/wiadomosci/transport/flixbus-kupil-megabus-polski-bus-i-arriva-razem/svtsxy