Ponad 451 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Aktualności

2019-10-17 15:50:33

Sarantis kupuje Luksję

Grupa Sarantis dokonała zakupu polskiej marki kosmetycznej LUKSJA, specjalizującej się w kategorii produktów higieny osobistej. W ramach przejęcia marki, Grupa Sarantis nabyła znak towarowy Luksja który do tej pory należał do spółki PZ Cussons Plc. Transakcja podlega obecnie zatwierdzeniu przez instytucje antymonopolowe.

Luksja to marka kosmetyków do mycia i pielęgnacji ciała, szczycąca się 30-letnią historią obecności na polskim rynku. Wartość sprzedaży produktów LUKSJI w roku 2018 wyniosła 16 mln EUR.

Koszt akwizycji marki przez Grupę Sarantis wyniósł 9.222 mln GBP i zostanie on sfinansowany ze środków własnych. W ramach zawartej umowy, Grupa Sarantis będzie działać również jako dystrybutor innych marek PZ Cussons sprzedawanych obecnie w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym Morning Fresh, Carex, Original Source itp. Szacowana wartość sprzedaży z działalności dystrybucyjnej wynosi ok. 6 mln EUR rocznie.

Źródło: www.dlahandlu.pl/detal-hurt/wiadomosci/sarantis-kupuje-luksje-za-ponad-9-mln-funtow,81957.html


2019-10-15 17:24:35

Facebook przejmuje start-up, który chce czytać w myślach

Amerykański koncern technologiczny Facebook poinformował, że przejmuje nowojorski start-up CTRL-labs specjalizujący się w umożliwianiu ludziom kontrolowania np. komputera za pomocą mózgu. Rozwiązania te mogą zostać wykorzystane w technologii VR i AR. Nowojorski start-up został założony w 2015 r. przez Thomasa Reardona i Patricka Kaifosha, którzy uzyskali tytuły doktora neurologii na Uniwersytecie Columbia. CTRL-labs w lutym zebrał 28 mln dolarów. W rundzie finansowania wzięły udział należący do Alphabetu fundusz inwestycyjny Google Ventures i Alexa Found Amazona. Wartość transakcji wynosi od 500 mln do 1 miliarda dolarów. Zespół nowojorskiej firmy dołączy do działu Reality Labs, który w Facebooku pracuje nad rozwojem inteligentnych okularów wykorzystujących rozwiązania z obszaru rozszerzonej rzeczywistości (AR).

Facebook, który ma blisko 2,5 mld użytkowników, jest obecnie uważnie obserwowany przez ustawodawców i organy kontroli na całym świecie w związku z serią skandali dotyczących prywatności oraz oskarżeniami o wykorzystywanie przewagi rynkowej do ograniczania konkurencji.

Źródło:www.dlahandlu.pl/technologie-i-wyposazenie/facebook-przejmuje-start-up-ktory-chce-czytac-w-myslach,82324.html?fbclid=IwAR0dLRV9YIri4_oYBtHWUM1gyQ6-Ltr3KHUUeQ7nbjTIQJ_pgB_xMYeu4cw


2019-10-14 17:04:19

Millennium i Euro Bank już oficjalnie razem.

Fuzja prawna Banku Millennium z Euro Banku została oficjalnie wpisana w Krajowym Rejestrze Sądowym. To oznacza, że po wielu miesiącach obie instytucje zostały formalnie połączone. Rebranding i przeniesienie klientów już w listopadzie. Millennium przejmuje wszystkie prawa i obowiązki Euro Banku. Kolejnym krokiem integracji będzie fuzja operacyjna, planowana na przedłużony weekend 9-11 listopada. Wtedy dojdzie do rebrandingu i przeniesienia klientów do jednego systemu bankowego.

Połączony bank, z centralami w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku, będzie posiadał 606 oddziałów własnych i ponad 230 franczyzowych. Dzięki połączeniu z Euro Bankiem oraz utrzymaniu wysokiego tempa wzrostu organicznego, bank ugruntuje swoją siódmą pozycję w sektorze bankowym.

Bank Millennium jest jednym z banków, które mają w portfelu najwięcej kredytów we frankach. Przejęcie zmniejszyło ich udział do poziomu około 21 proc. i zarząd ma nadzieję, że uda się zejść poniżej 20 proc. w okresie kilku miesięcy.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.

Źródło: www.money.pl/gielda/millennium-i-euro-bank-juz-oficjalnie-razem-w-listopadzie-wazna-zmiana-dla-klientow-6430394714216577a.html2019-10-09 16:37:18

Wzmocnienie Asseco

Payten, spółka zależna Asseco South Eastern Europe (Asseco SEE), zawarła umowę nabycia 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki Sonet společnost s.r.o. i 50% udziałów w kapitale zakładowym spółki Sonet Slovakia s.r.o., w której pozostałe 50% udziałów posiada Sonet společnost s.r.o. za łączną kwotę 4 mln euro powiększoną o uzgodnioną umownie nadwyżkę gotówkową netto na dzień zamknięcia transakcji w kwocie 1,42 mln euro oraz o ewentualne płatności warunkowane osiągnięciem celów finansowych spółek Sonet do maksymalnej wysokości 350 tys. euro.

Celem planowanej akwizycji jest budowa biznesu usług płatniczych w ramach docelowej struktury organizacyjnej o nazwie Payten. Spółki Sonet prowadzą działalność w Czechach i na Słowacji. Głównym obszarem działalności jest oferowanie usług w zakresie technologii płatniczych, w tym m.in. instalacja i serwis oraz wdrażanie oprogramowania własnego dla terminali płatniczych (POS). Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółek Sonet w 2018 roku wyniosły 7,7 mln euro, skonsolidowany zysk operacyjny w tym okresie osiągnął poziom 0,7 mln euro, a wartość EBITDA 1,1 mln euro.

Asseco South Eastern Europe S.A. zajmuje się działalnością holdingową, polegającą przede wszystkim na zarządzaniu liniami biznesowymi, których działalność koncentruje się w aktualnie należących do Grupy ASEE spółkach z sektora IT z regionu Europy Południowo-Wschodniej i Turcji, a także na inwestowaniu w nowe spółki w tym regionie. ASEE S.A. prowadzi również działalność operacyjną w zakresie sprzedaży usług i oprogramowania wspierającego kanały komunikacji z klientami i procesy biznesowe (contact center), a także rozwiązań uwierzytelniających. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

Źródło: www.money.pl/gielda/payten-spolka-zalezna-asseco-see-nabyla-spolki-sonet-za-ok-4-mln-euro-6421515402487425a.html


2019-10-07 15:00:45

Spar przejmuje Piotra i Pawła

Podpisano umowę sprzedaży większościowych udziałów w sieci supermarketów Piotr i Paweł spółce zależnej Spar Group z RPA. Chodzi o nabycie 80 proc. udziałów w spółce Grupa Piotr i Paweł przez spółkę New Polish Investments, która jest częścią Spar Group. Przedwstępną umowę podpisano w maju. W lipcu zgodę na transakcję wyraził UOKiK, jednak z ostateczną umową grupa Spar czekała na zakończenie roku fiskalnego 2018/2019. 

Sieć Piotr i Paweł liczy obecnie ok. 70 sklepów. W ciągu najbliższych miesięcy grupa Spar planuje zmienić ich szyld na Spar, Spar Express i Eurospar.

Źródło: https://www.money.pl/gospodarka/spar-przejmuje-piotra-i-pawla-podpisano-umowe-6430529567614593a.html


2019-09-30 09:37:00

Dezinwestycje Orbis

Orbis i jego wybrane spółki zależne zawarły z Accor oraz wybranymi spółkami zależnymi Accor umowę sprzedaży całej hotelowej działalności serwisowej (tzw. light asset business) prowadzonej bezpośrednio przez Orbis w Polsce (tzw. Departament Usług) oraz, pośrednio przez jego poszczególne spółki zależne na Węgrzech, w Rumunii, Czechach i na Litwie, podał Orbis. Strony ustaliły, iż łączna cena sprzedaży działalności serwisowej w powyżej wskazanych krajach wyniesie 1 218,36 mln zł.

Celem sprzedaży Departamentu Usług i działalności serwisowej w innych krajach jest umożliwienie Orbisowi skoncentrowania strategii i działalności operacyjnej na części nieruchomościowej, która jest z powodzeniem rozwijana poprzez różne procesy inwestycyjne: rozwój organiczny, nabywanie i modernizacje istniejących budynków oraz budowę nowych obiektów, co stanowi podstawę rozwoju działalności hotelarskiej, przypomniano. Grupa Orbis jest największym operatorem hotelowym w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.

Źródło: www.money.pl/gielda/orbis-sprzedal-accor-cala-dzialalnosc-serwisowa-za-1-218-4-mln-zl-6425545866782850a.html


2019-09-25 20:00:58

Orange wyprzedaje nieruchomości

Orange zbył za 212 mln zł kompleks nieruchomości w Warszawie przy ulicach Nowogrodzka/Św. Barbary. Sprzedawana nieruchomość to jednohektarowa zabudowana działka zlokalizowana około 300 metrów od Pałacu Kultury i Nauki. Na gruncie usytuowany jest kompleks sześciu budynków o funkcji biurowej i mieszkalnej o łącznej powierzchni niemal 50 tys. metrów kwadratowych. Nabywcą jest Zeitgeist Asset Management. Wcześniej ten sam inwestor kupił od Orange dawny budynek Poczty Polskiej w Krakowie.

Orange w ten sposób kontynuuje wyprzedaż zbędnych nieruchomości. Chce pozyskać pieniądze na inwestycje rozwojowe. W 2018 roku i przez pierwsze osiem miesięcy tego roku spółka pozbyła się nieruchomości za łączną kwotę ponad 650 mln zł. A liczy, że w przyszłości zainkasuje jeszcze ponad 1 mld zł.

Źródło: www.money.pl/gielda/orange-wyprzedaje-nieruchomosci-kompleks-w-warszawie-dal-ponad-200-mln-zl-zysku-6424017735317121a.html


2019-09-24 10:51:26

Amica kupiła prawa do hiszpańskiej marki Fagor

Amica podpisała z hiszpańską firmą Fagor umowę licencyjną dotyczącą korzystania z marki "Fagor" przez kolejne 30 lat. Roczna opłata licencyjna ma być uzależniona od przychodów marki Fagor, ale nie niższa niż 1 mln euro przez pierwsze dwa lata obowiązywania umowy, w trzecim roku nie niższa niż 1,1 mln zł, a w czwartym 1,3 mln euro. Zakres licencji obejmuje duży sprzęt AGD, tj. w szczególności piekarniki do zabudowy, płyty do zabudowy, kuchnie wolnostojące, okapy, kuchenki mikrofalowe, lodówki, zamrażarki, pralki, suszarki oraz zmywarki.

Umowa może zostać wypowiedziana z zachowaniem dwuletniego okresu wypowiedzenia po upływie 30 lat jej obowiązywania. Umowa może zostać również wypowiedziana za 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia po upływie 15 lat jej obowiązywania, w przypadku, gdy roczne obroty ze sprzedaży towarów pod marką Fagor do tego czasu nie będą przekraczać 35 mln EUR.

W grudniu 2018 roku Amica informowała, że ustaliła wstępne warunki nabycia praw do marki Fagor. Pod koniec lutego 2019 roku Amica i Fagor S. Coop. zdecydowały o przedłużeniu negocjacji.

Źródło: www.bankier.pl/wiadomosc/Amica-kupila-prawa-do-hiszpanskiej-marki-Fagor-7733339.html


2019-09-16 10:22:46

Ursus wyprzedaje majątek

Holenderski Trioliet zapłaci prawie 7 mln zł za część aktywów Ursusa. Znany polski producent wyprzedaje część majątku w związku z trudną sytuacją finansową. Cena sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa prowadzonego w dywizji Ursusa w Opalenicy ma wynieść około 6,7 mln zł. Planowana transakcja sprzedaży ma objąć nieruchomości, załogę, uzgodnione stany magazynowe oraz określony zakres produkcji w toku. Płatność ma być podzielona. Około 90 proc. ceny Ursus dostanie w dniu zawarcia transakcji. Kolejne 5 proc. zostanie zwolnione po upływie następnych 6 miesięcy, a reszta pieniędzy po kolejnym półroczu. Ostatnia część to kwota zatrzymana na poczet ewentualnych roszczeń gwarancyjnych.

Ursus zastrzega, że warunki transakcji wymagają zatwierdzenia zgodnie z procedurą przewidzianą w ramach prawa restrukturyzacyjnego. Firma od dłuższego czasu ma problemy finansowe i restrukturyzacja ma na celu postawienie jej na nogi. Na poprawę rentowności biznesu miały pozwolić zmiany, m.in. ulokowanie produkcji w jednym miejscu, produkcja ograniczonego asortymentu, w tym zmiany dotyczące produkcji traktorów - o mniejszej mocy u kooperantów z Korei i Turcji. Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r.

Źródło: www.money.pl/gielda/ursus-wyprzedaje-majatek-inwestorem-holenderski-trioliet-6423279959496321a.html


2019-09-13 13:40:13

Zgoda KNF na bankową fuzję

Komisja Nadzoru Finansowego udzieliła zezwolenia na połączenie Banku Millennium z Euro Bankiem przez przeniesienie całego majątku Euro Bank na Bank Millennium. Oznacza to, że spełniony został najważniejszy warunek umożliwiający fuzję prawną banków.

Planowane połączenie jest drugim etapem transakcji dotyczącej przejęcia Euro Banku przez Bank Millennium. Pierwszym etapem transakcji było wykonanie umowy sprzedaży akcji z dnia 5 listopada 2018 r. zawartej pomiędzy Bankiem Millennium i SG Financial Services Holding, w wyniku, której Bank Millennium nabył pakiet  akcji Euro Banku stanowiących ok. 99,787 proc. kapitału zakładowego. 27 sierpnia br. akcjonariusze Banku Millennium zaakceptowali połączenie z Euro Bankiem. Bank otrzymał zgodę UOKiK na przejęcie Euro Banku 3 stycznia.

Dzięki akwizycji i połączeniu z Euro Bankiem, Millennium ugruntuje swoją siódmą pozycje w sektorze bankowym pod względem kapitałowym.

Źródło: www.wnp.pl/finanse/zgoda-knf-na-bankowa-fuzje,352779_1_0_0.html