Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Wielka fuzja w polskiej modzie?


Polskie firmy odzieżowe Vistula i Bytom prowadzą rozmowy w sprawie możliwości połączenia. Negocjacje prowadzone są już od pewnego czasu, ale oficjalnie pozostawały w tajemnicy do dziś. Firmy tłumaczą,że zdecydowały się je ujawnić po doniesieniach medialnych.

W komunikatach giełdowych firmy piszą, że rozmowy o możliwości połączenia rozpoczęły się 18 kwietnia. Spółki nie chciały ich od razu podawać do publicznej wiadomości upubliczniać, ponieważ mogłoby to negatywnie wpłynąć na ich pozycję w rozmowach oraz zagrozić całemu procesowi.

Bytom i Vistulę wiele łączy. Obie działają w segmencie mody, głównie tej bardziej formalnej. Bytom pod swoją marką zajmuje się modą męską. Do Vistuli należy kilka marek premium: Vistula i Wólczanka, które także działają w segmencie odzieży męskiej, Deni Cler Milano czyli ubrania dla kobiet oraz W.KRUK, mający w ofercie biżuterię a także zegarki szwajcarskich marek. Zarówno Bytom jak i Vistula mają sieć salonów, często tuż obok siebie, w tych samych centrach handlowych.

Więcej na:

next.gazeta.pl/next/7,151003,21778884,bedzie-wielka-fuzja-w-polskiej-modzie-vistula-i-bytom-rozmawiaja.html#BoxBizLink