Ponad 491 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

CDRL na zakupach


CDRL objął udziały w podwyższonym kapitale zakładowym spółki Sale Zabaw Fikołki oraz zawarł umowę nabycia większościowego udziału w spółce Lemon Fashion.

Spółka Sale Zabaw Fikołki od roku 2015 roku rozwija działalność rozrywkową, której głównym przedmiotem jest prowadzenie sal zabaw dla dzieci. W wyniku objęcia nowych udziałów w spółce Sale Zabaw Fikołki CDRL będzie posiadał 40% udziałów i 40% głosów na zgromadzeniu wspólników spółki. W związku z objęciem udziałów CDRL wniesie do spółki wkład pieniężny w kwocie 6 mln zł. Od marca 2018 r. posiadał pakiet 10% udziałów. Łączne zaangażowanie finansowe w spółce wyniesie 8 mln zł.

Jednocześnie CDRL poinformował, że zawarł umowę nabycia większościowego udziału w spółce Lemon Fashion. Spółka działa od 2014 roku i zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą odzieży dziecięcej, obuwia dziecięcego i akcesoriów dziecięcych, przede wszystkim pod markami Lemon Explore i Petit Bijou. Według wstępnych, niezbadanych wyników finansowych spółka uzyskała w 2018 r. wynik EBITDA na poziomie blisko 2,2 mln zł.

CDRL jest dystrybutorem odzieży dziecięcej sprzedawanej pod marką własną Coccodrillo, która jest znana na czterech kontynentach, w tym m.in. w takich krajach, jak Chiny, Brazylia czy Arabia Saudyjska. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2014 r.

Źródło: www.money.pl/gielda/cdrl-objal-udzialy-w-spolkach-sale-zabaw-fikolki-i-lemon-fashion-6338716406085761a.html