Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Millennium przejmuje Euro Bank


Koncentracji na polskim rynku bankowym ciąg dalszy. Bank Millenium otrzymał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie Euro Banku od SG Financial Services Holdings (spółka zależna francuskiego Société Générale). Portugalskie Millennium razem z Euro Bankiem przejmie jego portfel kredytów frankowych, przy czym to obecny właściciel przejmowanego banku ma zapewnić 10-letnie gwarancje dla 80 proc. ryzyka kredytowego oraz zwolnienie z odpowiedzialności za ewentualne niekorzystne wyroki sądowe czy zmiany w prawie negatywnie wpływające na wyniki instytucji.

Za pełną kontrolę nad wrocławskim bankiem oraz 99,78 proc. jego akcji Millenium zapłaci około 1,83 mld zł. Zamknięcie planowane jest na II kwartał 2019 r., a połączenie operacyjne w ostatnim kwartale tego roku.
Bank Millennium posiada aktywa warte ponad 70 mld zł i plasuje się w drugiej piątce największych banków w Polsce. Z kolei aktywa Eurobanku to około 14 mld zł, a jego zysk w 2017 r. to 103 mln zł.

Źródło: www.money.pl/banki/ciag-dalszy-konsolidacji-na-rynku-bankowym-millenium-ma-zgode-na-przejecie-euro-banku-6334649772025985a.html