Ponad 491 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

mLeasing sfinalizował zakup 100% udziałów w LeaseLink


Spółka leasingowa z Grupy mBanku, mLeasing, sfinalizowała transakcję zakupu 100% udziałów w LeaseLink - spółce z sektora fintech, specjalizującej się w usługach płatności leasingiem. Wartość transakcji wynosi 31,6 mln zł. Obecnie nie jest planowane połączenie obu firm, marka przejmowanego podmiotu pozostanie na rynku. Zakup umacnia pozycję mLeasingu w finansowaniu małych i średnich przedsiębiorstw oraz otwiera spółkę na nowe możliwości, związane z finansowaniem aktywów o niższej wartości.

LeaseLink to spółka założona przez Wojciecha Kazimierskiego i Marcina Grodowskiego w 2015 roku, operująca w obszarze fintech w sektorach leasingu oraz e-commerce. W ciągu ostatnich dwóch lat LeaseLink zbudował pozycję lidera leasingu on-line w segmencie transakcji niskonominałowych. Usługi fintechu oferowane są przez blisko dwa tysiące sklepów internetowych, w tym te największe, takie jak: Allegro, MediaMarkt, RTV Euro AGD oraz sklepy stacjonarne, m.in. Centrum IKEA dla firm i FotoJoker. LeaseLink oferuje swój produkt przede wszystkim w sieci. Jest to płatność leasingiem, analogiczna do popularnej w bankowości płatności przelewem (paybylink). Dzięki LeaseLink, przedsiębiorcy mogą błyskawicznie sfinansować dowolnie wybrane zakupy środków trwałych o wartości od 1 do 50 tys. zł, niezależnie od czasu i miejsca transakcji oraz bez papierowych dokumentów.

mLeasing należy do czołówki firm leasingowych w Polsce - według danych Związku Polskiego Leasingu w 2018 roku firma zajmowała 4 miejsce na rynku pod względem wartości sprzedaży. Oferuje leasing pojazdów do 3,5 t, transportu ciężkiego, maszyn i urządzeń (w tym medycznych) oraz usługi z zakresu najmu i zarządzania flotą samochodową (CFM). Finansuje także obiekty handlowe, biurowe, hotele oraz magazyny.

Źródło: www.money.pl/gielda/mleasing-sfinalizowal-zakup-100-udzialow-w-leaselink-6357195096471169a.html