Ponad 491 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

CheMeS w rękach Innova Capital


Abris Capital Partners podpisał wiążącą umowę sprzedaży spółki CheMeS na rzecz funduszu private equity Innova Capital. CheMeS to firma poligraficzna specjalizująca się w produkcji etykiet samoprzylepnych i termokurczliwych.
Dla funduszu Innova Capital inwestycja w CheMeS jest elementem strategii konsolidacji sektora etykiet w Europie Środkowej oraz kolejną akwizycją w tym sektorze po ogłoszonej w marcu br. transakcji nabycia większościowego pakietu udziałów w Embe Press.

Abris Capital Partners to firma zarządzająca funduszami private equity, które inwestują w Europie Środkowo-Wschodniej. Aktywa pod zarządem Abris Capital Partners Ltd. wynoszą prawie 1,3 mld euro. Fundusze Abris zrealizowały w ciągu minionej dekady ponad 21 inwestycji w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Wśród spółek, które dynamicznie rozwinęły się pod ich skrzydłami w Polsce, znalazły się m.in. Siódemka, Novago, Masterlease oraz Alumetal. Aktualnie prowadzone projekty inwestycyjne Abris to między innymi Graal oraz Cargounit.

Innova Capital to fundusz private equity inwestujący w segmencie średnich przedsiębiorstw. Od momentu rozpoczęcia działalności w 1994 r. do chwili obecnej fundusz zainwestował blisko 700 mln euro w blisko 50 przedsiębiorstw działających w 10 krajach regionu.

Źródło: www.money.pl/gielda/abris-capital-partners-sprzedal-spolke-chemes-funduszowi-innova-capital-6373459245566081a.html