Ponad 491 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Amica kupiła prawa do hiszpańskiej marki Fagor


Amica podpisała z hiszpańską firmą Fagor umowę licencyjną dotyczącą korzystania z marki "Fagor" przez kolejne 30 lat. Roczna opłata licencyjna ma być uzależniona od przychodów marki Fagor, ale nie niższa niż 1 mln euro przez pierwsze dwa lata obowiązywania umowy, w trzecim roku nie niższa niż 1,1 mln zł, a w czwartym 1,3 mln euro. Zakres licencji obejmuje duży sprzęt AGD, tj. w szczególności piekarniki do zabudowy, płyty do zabudowy, kuchnie wolnostojące, okapy, kuchenki mikrofalowe, lodówki, zamrażarki, pralki, suszarki oraz zmywarki.

Umowa może zostać wypowiedziana z zachowaniem dwuletniego okresu wypowiedzenia po upływie 30 lat jej obowiązywania. Umowa może zostać również wypowiedziana za 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia po upływie 15 lat jej obowiązywania, w przypadku, gdy roczne obroty ze sprzedaży towarów pod marką Fagor do tego czasu nie będą przekraczać 35 mln EUR.

W grudniu 2018 roku Amica informowała, że ustaliła wstępne warunki nabycia praw do marki Fagor. Pod koniec lutego 2019 roku Amica i Fagor S. Coop. zdecydowały o przedłużeniu negocjacji.

Źródło: www.bankier.pl/wiadomosc/Amica-kupila-prawa-do-hiszpanskiej-marki-Fagor-7733339.html