Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Włoska firma Supermercato24 przejęła serwis Szopi.pl


Włoska firma Supermercato24 przejęła Szopi.pl - największy w Polsce serwis online dostarczający produkty spożywcze na życzenie z różnych sklepów stacjonarnych. W wyniku akwizycji polskiej spółki, Supermercato24 staje się pierwszym tego typu podmiotem w Europie, który rozwija się na rynkach wielu krajów. Przejęcie Szopi.pl to pierwszy krok w stronę strategii międzynarodowej ekspansji, wspierany przez wyspecjalizowanych inwestorów, fundusze venture capital: FII Tech Growth, 360 Capital oraz Innogest. Konsolidacja umożliwia również rozwijanie strategicznych partnerstw na polskim rynku - sklepów i sieci handlowych. To z kolei służy do zbudowania potencjału umożliwiającego ekspansję na kolejnych rynkach międzynarodowych. Platforma Szopi.pl będzie zintegrowana z Supermercato24 na początku 2020 roku.

Założone w 2016 roku Szopi.pl działa w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu oraz Poznaniu. Zajmuje się dostarczaniem produktów z największych polskich supermarketów i dyskontów, takich jak: Carrefour, Auchan, Biedronka czy Lidl i obsłużyło już ponad 100 000 zamówień. Dzięki przejęciu przez Supermercato24 usługi świadczone przez Szopi.pl już wkrótce będą dostępne w innych miastach, wskazano również. Założyciele Szopi.pl pozostaną w strukturach połączonych spółek i będą skupiać się na rozwoju biznesu oraz działalności operacyjnej.

Supermercato24 to najszybciej rozwijająca się w Europie platforma służąca do zakupów spożywczych online. Użytkownicy Supermercato24 mogą dokonywać zdalnych zakupów w swoich ulubionych sklepach, wybierać produkty z ich różnorodnej oferty oraz korzystać z licznych promocji. Dodatkowym atutem jest realizacja zamówienia na określoną godzinę, tego samego dnia, przez dedykowanego szopera, który odpowiada zarówno za zakupy, transport, jak i dostawę do domu.

Źródło: https://www.money.pl/gielda/wloska-firma-supermercato24-przejela-serwis-szopi-pl-6437863358335105a.html