Ponad 491 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Chińczycy kupili markę Thomas Cook


Chiński fundusz Fosun odkupił od likwidatora brytyjskiej spółki Thomas Cook prawa do nazwy upadłego turystycznego giganta i jego domen w internecie za 11 milionów funtów.Zakupione aktywa obejmują znaki handlowe, domeny, konta w mediach społecznościowych i licencje nieistniejącej już firmy, a także prawa do dwóch marek hotelarskich stworzonych przez Thomasa Cooka – Casa Cook i Cook’s Club.

Fosun to były współwłaściciel Thomasa Cooka, jego największy udziałowiec. W sumie miał 18 procent akcji tej firmy. Kiedy koncern chylił się ku upadkowi Fosun był skłonny zainwestować w jego podtrzymanie 450 milionów funtów. Drugie tyle dawały banki i obligatariusze. 900 milionów funtów okazało się jednak o 200 milionów za mało. Tej ostatniej sumy nie zgodził się z kolei zagwarantować rząd brytyjski. Firma ogłosiła więc 23 września upadłość.

W październiku brytyjska sieć agencyjna Hays Travel kupiła 550 sklepów pozostałych po Thomasie Cooku. Do sprzedania są jeszcze sloty na lotniskach po linii lotniczej Thomas Cook Airlines.

Źródło: www.rp.pl/Biura-podrozy/310089984-Chinczycy-chca-kupic-rosyjska-spolke-Thomasa-Cooka-I-nie-tylko.html